Nowości  Satelity  Sondy  Statki  Stacje  Rakiety  Kosmodromy    
 


Kosmonautyka.pl > Astronauci ćwiczyli w skafandrach przed pierwszym załogowym lotem SpaceX

2019-08-08 Astronauci ćwiczyli w skafandrach przed pierwszym załogowym lotem SpaceX

Dwóch astronautów NASA, wytypowanych do pierwszego lotu nowym załogowym Dragonem, w nowych skafandrach kosmicznych SpaceX ćwiczyło procedury przedstartowe.


Skafandry kosmiczne SpaceX do załogowych lotów w kosmos (grafika: NASA)

Bob Behnken oraz Doug Hurley z operatorami naziemnymi firmy ćwiczyło procedury przedstartowe w SpaceX w Hawthorne w Kalifornii. Już za kilka miesięcy odbędą oni pierwszy załogowy lot załogowym Dragonem. Jest to statek kosmiczny mający w końcu przywrócić zdolność USA do wysyłania astronautów w kosmos po wycofaniu wahadłowców Space Shuttle w 2011 roku.

Pierwszy lot załogowego Dragona, oznaczony jako SpX-DM1, odbył się na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) 2 marca 2019 roku. Na pokładzie, jeszcze zamiast załogi, siedział manekin Ripley.

Astronauci przeprowadzili procedury przebierania się w skafandry podczas gdy pracownicy SpaceX testowali na nich sprzęt naziemny do sprawdzenia szczelności kombinezonów. Sprzęt ten będzie używany podczas załogowych startów SpaceX.


(grafika: NASA)

Po ubraniu załogi w kombinezonu, zespoły przeprowadziły symulowane odliczanie startowe z astronautami wewnątrz symulatora Crew Dragon i przeprowadziły kilka scenariuszy awaryjnego wyjścia z kapsuły.

W ramach kontraktu NASA (Commercial Crew Program) załogowy Dragon zapewnić ma wymianę załóg na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Kosmonautyka.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje kosmonautyczne za darmo.

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: